Minister-president Mark Rutte maakte vandaag samen met Hugo de Jonge nieuwe maatregelen bekend. Nieuw Nederland zette de regels op een rijtje:
- Je mag vanaf nu nog maar één gast per dag thuis ontvangen. Dit waren er eerst twee.
- Er komt een avondklok, maar wanneer is nog niet duidelijk. Een avondklok houdt in dat je tussen 20:30 en 4:30 uur niet meer naar buiten mag. Als je moet werken (bijvoorbeeld in de zorg) krijg je een papiertje die je kan laten zien.
- Op een uitvaart mogen vanaf maandag maximaal 50 mensen komen.
- Alle mensen die vanuit een ander land in Nederland komen moeten een negatieve pcr-test laten zien.
- Voor vertrek moeten mensen die Nederland in willen komen ook een sneltest doen. Alleen als deze negatief is mogen ze naar Nederland.
- Er mogen geen vliegtuigen meer komen uit Verenigd Koningkrijk, Zuid-Afrika en alle landen uit Zuid-Amerika.
- Basisscholen blijven dicht tot en met 8 februari. De noodopvang blijft open.