‘’Weet je wat het is, Rutte. We worden allemaal belast door uw onzinnige besluiten. Een toets inplannen voor de dag erop? Is er enigszins gevoel voor empathie? Ik ben normaal de moeilijkste niet, maar al deze verplichtingen in zo’n kort tijdsbestek? U wacht te lang met het doorgeven van belangrijke informatie.
Er is geen definitie van een ‘goede’ leraar, maar u bent het in ieder geval niet. Onze klas bestaat uit leerlingen die graag over willen gaan naar het volgende jaar. Diezelfde studenten nemen ook alles aan. U kunt ze alles wijsmaken. Ik vertel bij deze: zo ben ik niet.
Deze groep is te naïef, makkelijk te beïnvloeden. Er wordt telkens gehamerd op het naleven van de regels. Dat we onze vrienden niet kunnen opzoeken in de klas omdat we daardoor snel afgeleid zijn. Er mag niet hardop worden gepraat en gelachen. We kunnen in onze pauzes niet eens meer normaal naar de supermarkt. Het lijkt wel een strafkamp. Er zijn leerlingen die beweren dat alle haat op u wordt afgeschoven omdat u de zwaarste stof aanleert. Dat kan wel zo zijn, maar daar is destijds toch zelf voor gekozen? Sommigen denken dat u beetje bij beetje wordt weggepest. Hoe gemeen het ook klinkt: dit hoort er helaas bij. De sommen die u uitlegt en de beweringen die worden gedaan; ze kloppen gewoon niet. Zo presteer ik veel beter wanneer ik naast mijn vrienden zit en wanneer ik elke pauze naar de supermarkt mag. Geloof me: daar lopen de cijfers écht van op.
Ik hoop dat u inziet dat onze klas uw lessen niet meer nodig heeft. Ik spreek nu niet voor mezelf, maar namens alle anderen die voor uw klaslokaal herrie stonden te maken. Geeft het op, Rutte. U heeft het geprobeerd, het is niet gelukt. Weggaan van deze school hoeft voor mij niet, uzelf richten op een ander vak is al voldoende. Ik neem de docentenrol daarentegen niet van u over. Regelt u zelf maar even regelen wie het op durft te nemen tegen onze groep. Wellicht dat de klassencijfers dan nóg harder toenemen.”
1 reactie