Er zijn veel taalapps op de markt. Deze week gebruiken we vijf hoog aangeschreven apps om Arabisch te leren. Iedere dag komt een recensie online. Aan het eind publiceren we een samenvatting van deze recensies. Daar kan je zien welke app wij het fijnst vinden. Vandaag is de app ‘Leer Arabisch met meester Ling’ aan de beurt.
Overzichtelijk
Zodra je de app opent, kom je op een makkelijk beginscherm. Bovenin zie je verschillende niveaus. Beginner, gemiddeld, bovengemiddeld, gevorderd en expert. Per niveau heb je een aantal lessen. Het is overzichtelijk en daardoor is de app makkelijk te gebruiken.

Eerste les
De eerste les gaat over zinnen als ‘ik ben een man’, ‘je bent een vrouw’, ‘ik ben een jongen’ en ‘ik ben een meisje’. De les vind ik fijn opgebouwd. Bij elk woordje en zinnetje krijg je te horen hoe het uitgesproken wordt en zie je het Arabische schrift. Je krijgt na uitleg een aantal oefeningen. Ook komt er in deze les een ‘hoe gaat het’ gesprekje voor. Eerst krijg je dat gesprekje te zien, in de vorm van een whatsapp-gesprek. Daarna verdwijnen er woorden, die je zelf op de juiste plek moet zetten. Een handige oefening.
Onderdelen
Qua lessen is er een groot onderscheid qua onderwerpen. Het enige wat ik mis, is herhaling. Als je een les over een bepaald onderwerp erop hebt zitten, krijg je die les niet opnieuw. Wel heb je de mogelijkheid om een ‘examen’ te doen, waar elk woord in terug kan komen.
Inhoud
De inhoud wordt vrijwel niet onderbouwd. De stem die de woorden voorleest, klinkt als een robot. Hierdoor kan je twijfelen hoe accuraat de uitspraak is. Wel is er de optie om een foutmelding aan te geven. Ze lijken aandacht te hebben voor de mening van de gebruikers.
Mening
Al met al is het een prima app. Overzichtelijk, duidelijke opbouw qua lessen en onderscheidende onderwerpen en niveaus. Wel mag er meer aandacht zijn voor herhaling van woorden. Ik geef deze app een rating van 4 uit de 5 sterren.
3 reacties